Krasnoludki Hop działają od 5 sierpnia 2014 na podstawie wpisu do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych gminy Stare Babice.

 

Zapisy odbywają się caly rok. Wpis dziecka na listę dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola dokonywany jest na podstawie karty zgłoszenia dostępnej u Dyrektora. W celu umówienia wizyty/obejrzenia placówki prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Kontakt

e-mail krasnoludkihop@wp.pl

tel. Dyrektor Beata Manelska, 507-620-748

 

 

 

 

Adres

ul. Szarych Szeregów 7

05-082 Latchorzew

gmina Stare Babice

500m od warszawskiego Bemowa

 


ZASADY WSPÓŁPRACY na linii RODZIC-PRZEDSZKOLE.

BARDZO WAŻNE!

 

1. Typowa ADAPTACJA DZIECKA (w godz.10.00-11.00) trwa 3 dni choć w uzasadnionych przypadkach może ona na prośbę Rodziców ulec wydłużeniu. Adaptacja ZAWSZE odbywa się w obecności JEDNEGO z Rodziców (albo mamy albo taty albo innej osoby do tego celu powołanej przez Rodzica). Przez wydłużenie adaptacji rozumiemy możliwość przyprowadzania dziecka na np. dwie, trzy, cztery godziny. Rodzic nie może przebywać w sali (zawsze może natomiast w szatni). Jeśli dziecko rozpoczyna uczęszczanie do Przedszkola/Żłobka w połowie miesiąca to czesne zaczyna być naliczane od tego momentu.

Zajęcia pokazowe dla Rodziców (kiedy Rodzic może wejść na salę) odbywają się zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

 

2. Mówmy prawdę: będą nowi koledzy, dużo zabawek, ale trzeba tam być BEZ rodziców.

 

3. Jeśli podjęliście już Państwo decyzję o pobycie dziecka w przedszkolu, niech ta sprawa nie będzie między Wami a waszymi pociechami "do negocjacji".

 

4. Dziecko potrzebuje czytelnych i zdecydowanych komunikatów. Najważniejsza jest konsekwencja w postępowaniu. Jeśli dziecko w trakcie adaptacji wejdzie już na salę bez Rodzica i jest spokojne to nie należy zaglądać już do tego pomieszczenia, a tymbardziej pukać i zadawać pytań dziecku np. "czy wszystko w porządku?", bo zasiewa to w nim niepewność i dezorientację.

 

5. Rodzice nie mogą przedłużać w nieskończoność momentu rozstania (tłumaczenie płaczącemu dziecku po raz dziesiąty w ciągu 10 minut, że mama/tata wrócą za godzinę czy dwie jest bezproduktywne i tylko przedłuża żal lub wręcz potęguje ewentualny atak histerii). Niezależnie od tego czy dziecko płacze czy nie - należy po prostu dziecku powiedzieć, że się wróci, przytulić, pocałować i po prostu wyjść. Prosimy pamiętać, że dzieci najczęściej po kilkunastu minutach zajęte są już zabawą i zapominają, że jeszcze przed chwilą nie chciały wypuścić Rodzica z Przedszkola. Często też te same dzieci potrafią już po tygodniu zaprezentować te same widowiskowe sceny płaczu, ale z innego powodu - bo mama/tata/babcia czy dziadek przyszli za szybko je odebrać przerywając dobrą zabawę..... :)

 

6. Rodzic posyłając dziecko do Przedszkola musi być na to gotowy. Z naszych obserwacji wynika, że prawie wszystkie przedszkolaki są przygotowane na pójście do Przedszkola lecz czasem przydarza się, że np. ich mama jeszcze nie - wtedy adaptacje nie mają najmniejszego sensu. Bez zaufania do nas nie będzie sukcesu.

 

7. Po adaptacji dziecko należy przyprowadzać do przedszola do godziny 09.00. Przyprowadzenie dziecka po tej godzinie wyklucza możliwość podania mu śniadania z uwagi na prowadzenie zajęć. Posiłki zawsze podajemy w określonych porach. Jest możliwość podania śniadania po godzinie 09.00 lecz tylko w uzasadnionych przypadkach (np. spóźnienia do Przedszkola w wyniku porannego szczepienia itp).

 

Z góry dziękujemy za zrozumienie i współpracę. :) Jeśli reguły te będą przestrzegane to mamy duże szanse na powodzenie adaptacji.

 

Beata Manelska, mgr pedagog

 

 

Wyprawka malucha

 

Co Rodzice powinni dostarczyć do KRASNOLUDKÓW HOP:

 

• ubranka na zmianę

• kapcie z nieślizgającą się podeszwą (dzieci chodzące)

• piżamkę

• ulubiony podpisany kubek niekapek lub butelkę do picia, smoczek (jeśli dziecko korzysta)

• foliowy śliniaczek (jeśli niezbędny)

• szczoteczkę, pastę do zębów i kubeczek (podpisane markerem niezmywalnym)

• szczotkę lub grzebyk do włosów (podpisane)

• pieluszki jednorazowe i chusteczki higieniczne mokre (jeśli dziecko korzysta)

• krem do pupy podpisany (dla dzieci korzystających z pieluszek), np. Sudocrem

• ewentualnie - mleko dietetyczne przepisane przez lekarza, specjalne kosmetyki do skóry itp.

• pościel - kołderka z poduszką wraz z poszewkami

 

Dzieci powinny być ubierane w wygodne, nie krępujące ruchów ubranka. Buty powinny być dobierane odpowiednio do pory roku. Spodnie najlepiej w gumkę, bluzy i kurtki bez długich sznurków, buciki najlepiej zapinane na rzepy. Niezależnie od pory roku dzieci powinny mieć ochronne nakrycia głowy. Podczas zimy ubiór dzieci powinien zapewniać możliwość swobodnej zabawy na śniegu. Z uwagi na fakt, iż dzieci uczestniczyć będą w pracach plastycznych należy wziąć pod uwagę, że ubranka mogą być narażone na zabrudzenia.  

 

Dzieci mogą przynosić ze sobą własne zabawki tylko w piątki, za wyjątkiem zabawek składających się z małych elementów z uwagi na ryzyko połknięcia przez inne dzieci. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zniszczenie bądź zagubienie zabawek dzieci lub ich części.

Z uwagi na bezpieczeństwo własne i innych dzieci nie powinny również wnosić na salę żadnych pokarmów, zwłaszcza drobnych cukierków, gum do żucia itp. Dzieci młodsze, które korzystają jeszcze z wózków prosimy dowozić wraz z nimi, istnieje również możliwość pozostawienia wózka w Przedszkolu.